Siyah Moli (Poecilia sphenops)

  • 10,00TL
  • 6,99TL

  • KDV Hariç: 6,99TL
  • Üretici: DOGASAN
  • Ürün Kodu: MOLY-09
  • Stok Durumu: 1000
Ayın Balıkları
Sayı: Ocak 2016

Siyah molly

FOM T 0112

Aej Zabawski

Yaygın İsimleri: Siyah molly 
Tipi Bölge: N / A 

Menzil: Değil doğal türler. Atalarının türler güney Amerika Birleşik Devletleri Meksika ve Orta Amerika ile değişir 

Taksonomik Troubles: Mollies evcil hale suşları doğal türlerin çeşitli melez kökenli bulunmaktadır. Mollies tipik olarak Poecilia latipinna ve P. velifera ve bu fo S. mexicana, S. sphenops veya P. kısa yüzgeçli tür uzun yüzgeçli türlere ayrılmaktadır 

Boyutu: 6 ila 15 cm (3 ½ 6 inç). 

Tercih edilen Su Kimyası: Sert, temel tatlı su tuzlu ya da deniz için. Molliler euryhalindir, yani taze, tuzlu veya deniz sistemlerinde iyi performans gösterirler ancak yumuşak suda gelişmezler. 

Zorluk derecesi: bir zayıflık ile çok cesur balık: Bu mineral bakımından zengin, yüksek kaliteli su gerektirir. Molinler herhangi bir amonyak veya nitrite tahammül edemezler. 

Tank Kurulumu: Bu balık ihtiyaçları oda. 20 galon mutlak en küçük kabul edilebilir akvaryumdur ve daha büyüktür daha iyidir. Filtrasyon sağlam olmalıdır ve su değişiklikleri sık olmalı. Mollies oldukça sakin ve tankmates yutmak için çok büyük rahatsız olmaz. Avoi 

Beslenme: Öncelikle otçul. Tüm balık yemlerini alacak, ancak diyet büyük oranda yosunlara ve diğer bitki materyallerine dayanıyor olmalıdır. 

Yetiştirme: Yüksek kaliteli su bulundurulması ve bol verilen kadın yaklaşık bir ay sonra yavru bir damızlık düşecek. Erişkinler aşırı yamyamlık içermezler ve yüzmekte olan bitkilerin bir kısmını verdiklerinde, yavruların çoğunun hayatta kalması gerekir. 

Açıklama: Siyah molly tamamen siyah cisim, e, gözleri. Bu, iridescence olmayan düz, kadifemsi bir siyahtır. Alışılmadık görünüşü başından beri bir hobi favorisi haline getirmiştir. Siyah örnekler, en küçük kısaltmalardan en büyük sailfinlere kadar her türlü tüysüz kefede bulunur. 

Notlar: Tüm renklerin Mollies genellikle yeni başlayanlar için tavsiye edilir, ama onlar da genellikle hassas kabul edilir. Bu bir tesadüf değil. Bu balıklar mükemmel, istikrarlı su koşulları ve bol miktarda oda gerektirdiğinden, aslında yeni hobiler için kötü seçimlerdir. Kalabalık, sızdırmaz bir 10 galonluk tankta tutulursa, molliler hızla hasta olurlar. Öte yandan, kaliteli su ile büyük tanklarda tutulduğunda, özellikle de biraz tuzla, çok iyi sonuç verirler. Saf tatlı suda gelişebilirler ve başarılı olsalar da, çoğu akvaryumcu, en büyük, en sağlıklı mollies'in kaba ve deniz kurulumlarında üretildiğine inanıyor.    

                                                   

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Siyah Moli (Poecilia sphenops)